Қўмита раисининг ўринбосари Азамат Тошев раҳбарлигидаги Ўзбекистон делегацияси Германия Бундестагида “Германия–Марказий Осиё” парламент гуруҳи раиси Ойген Шмидт билан учрашди.
Ўзбекистон–Германия ҳукуматлараро комиссиясининг 12- мажлисида иштирок этиш учун Берлин шаҳрида (Германия) хизмат сафарида бўлган Қўмита раисининг […]
Қўмита раиси ўринбосари Азамат Тошев раҳбарлигидаги Ўзбекистон делегацияси аъзолари Германия Федерал Ҳукуматининг Миграция, қочоқлар ва интеграция масалалари бўйича давлат вазири ва махсус вакили ўринбосари Хани Дайхими билан учрашув ўтказди.
Миллатлараро муносабатлар ва хорижий мамлакатлар билан дўстлик алоқалари қўмитаси раисининг ўринбосари А.Тошев раҳбарлигидаги Ўзбекистон делегацияси […]
Featured Video Play Icon
2022 йил Bosh-sahifa-kir Видеохабарлар Танлов ва грантлар
ДИҚҚАТ, ТАНЛОВ! 30 июль – “Халқлар дўстлиги куни”га бағишлаб “Дўстлик” видеороликлар танлови эълон қилинди.
ДИҚҚАТ, ТАНЛОВ! 30 июль – “Халқлар дўстлиги куни”га бағишлаб “Дўстлик” видеороликлар танлови эълон қилинди. Видеороликлар […]

В структуре МИД образовано новое управление, ответственное за активное использование инструментов «мягкой силы», народной, культурной и спортивной дипломатии
В целях дальнейшего расширения сотрудничества с международными организациями в сферах культуры, науки и образования, здравоохранения, […]
2022 год Boshqa glavnaya Новый Узбекистан
ЦИК начал подготовку к референдуму по поправкам в Конституцию
В Узбекистане началась подготовка к проведению референдума по поправкам в Конституцию. По данным ЦИК, кандидаты в члены комиссий пройдут обучение по двухдневной […]
Соотечественница: Очень впечатляет и то, что в Конституцию предлагается включить Институт внесения законодательных предложений
Проживающая в России соотечественница Тамара Саломатина прокомментировала для ИА «Дунё» проводимую в Узбекистане конституционную реформу:
Соотечественница: В процессе осуществляемых в Узбекистане масштабных и стремительных демократических преобразований и реформ Конституции также необходимо развитие
Глава Узбекского культурного центра в Литве Лейла Урманова прокомментировала для ИА «Дунё» ход Конституционной реформы в […]