“Янги Ўзбекистон” боғида давлатимиз мустақиллигининг 31 йиллигига бағишланган байрам шодиёнаси бўлиб ўтди.
Month: Август 2022
МИЛЛИЙ МУСТАҚИЛЛИК – ЯНГИ ЎЗБЕКИСТОННИНГ МУСТАҲКАМ АСОСИДИР
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг ўттиз бир йиллигига бағишланган тантанали маросимдаги […]
Байрам табриги
Ассалому алайкум! Сизларни энг улуғ, энг азиз байрам – Ўзбекистон Мустақиллигининг 31 йиллиги билан чин […]
Президент Урганчда Жалолиддин Мангубердининг янги ҳайкалини очиб берди
Урганчда Жалолиддин Мангуберди ёдгорлик мажмуаси очилди. 25 мертрлик ҳайкалда саркарда «тулпор жиловини маҳкам тутиб, юрт […]
“Ўзбекистон — умумий уйимиз” шиори остида “Мустақиллик — олий неъмат” мавзусидаги концерт дастури
Мустақиллик йилларида кўҳна тарихимиз, бой меросимиз, миллий давлатчилигимиз, муқаддас динимиз, урф-одат ва анъаналаримиз қайта тикланди. […]

Выступление Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на торжественной церемонии, посвященной 31-й годовщине государственной независимости Республики Узбекистан […]
Месяц: Август 2022
Президент: День независимости всегда будет для нас и грядущих поколений самым великим и дорогим праздником
В парке «Янги Узбекистон» состоялось праздничное мероприятие по случаю 31-й годовщины независимости нашей страны.
Поздравление с праздником Независимости!
Здравствуйте! Сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником – 31-летием Дня Независимости Узбекистана! За годы независимости […]
Президент открыл новый памятник Джалаладдину Мангуберды в Ургенче
Шавкат Мирзиёев открыл новый памятник Джалаладдину Мангуберды в Ургенче. На монументе высотой 25 м полководец запечатлён верхом на коне, […]
Концертная программа «Независимость – величайшее благо»
За годы независимости были проведены широкомасштабные реформы по возрождению нашей истории, богатого исторического наследия, национальной […]