Анна Донецнинг «Қувонч улашиш» мавзусидаги шахсий кўргазмаси
Жорий йилнинг 30-сентябрь куни Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Миллатлараро муносабатлар ва хорижий мамлакатлар билан дўстлик алоқалари […]
Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Миллатлараро муносабатлар ва хорижий мамлакатлар билан дўстлик алоқалари қўмитаси томонидан ёш мутахассисларни танлаш дастури
Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Миллатлараро муносабатлар ва хорижий мамлакатлар билан дўстлик алоқалари қўмитаси томонидан ёш мутахассисларни […]
Абай Қўнонбоев таваллудининг 177 йиллигига бағишланган “Қардош адибларни ёд этиб” мавзусида ижодий учрашув
Улуғ маърифатпарвар шоир, халқлар дўстлигининг оташин куйчиси Абай Қўнонбоевнинг шарфли ва бой ижодий мероси нафақат […]
Featured Video Play Icon
2022 йил Bosh-sahifa-kir Видеохабарлар
Самарқандда Халқлар дўстлиги ва диний бағрикенглик музейи фаолият бошлади
Самарқандда Халқлар дўстлиги ва диний бағрикенглик музейи фаолият бошлади *»Ўзбекистон 24″ телеканали лавҳаси.
2022 йил Bosh-sahifa-kir Янги Ўзбекистон
Қозоғистонда ўзбек халқининг тили, маданияти ва анъаналари байрами ўтказилди
Жорий йилнинг 24 сентябрь куни Ўзбекистон ва Қозоғистон давлатлари ўртасида дипломатик алоқалар ўрнатилганлигининг 30 йиллиги […]

30 сентябрь текущего года в Комитете по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами […]
Месяц: Сентябрь 2022
Обсуждены перспективные направления культурно-гуманитарного сотрудничества в рамках ШОС
29 сентября с.г. в Ташкенте Центром народной дипломатии ШОС проведена международная конференция на тему «Векторы […]
Азербайджан был представлен на Международном фестивале «Культурные традиции и национальная кухня народов», проводимого в Узбекистане
В Центральном парке имени Мирзо Улугбека города Ташкента состоялся XVIII фестиваль «Культурные традиции и национальная […]
В Казахстане прошел праздник языка, культуры и традиций узбекского народа
24 сентября текущего года перед зданием Ассамблеи народа Казахстана в городе Шымкент состоялся праздник языка, […]
В городе Шимкенте прошла Международная конференция, посвящённая 30-летию установления дипломатических отношений между Узбекистаном и Казахстаном
23 сентября этого года в городе Шимкент Республики Казахстан состоялась международная конференция, по случаю 30-летия […]